Aktywności w rejonie miasta Veľký Meder

Ścieżka rowerowa Dunaj

Dunajska trasa rowerowa jest trasą o długości ok.1200 km, wiodącą wzdłuż brzegów Dunaju z niemieckiego DONAUESCHINGEN, przez Austrię i Słowację do węgierskiego Budapesztu. Odcinek z Pasova do Wiedniao długości ok. 327 km, biegnący w Górnej i Dolnej Austrii, jest najstarszym oznaczonym szlakiem rowerowym i należy do najbardziej znanych szlaków w Europie. Na obu brzegach Dunaju czekają olbrzymie zapory wodne, winnice, romantyczne ruiny gotyckich zamków, barokowe klasztory i zamki co sprawia, że wycieczki są idealne dla miłośników historii, zabytków i turystyki rowerowej.

Słowacja ze względu na zróżnicowanie terenu i charakterystykę regionów jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Entuzjastom sportu zapewnia dobrze oznakowane szlaki, zarówno dla rowerów górskich, jak i szosowych. Trasy zaprowadzą was do wspaniałych miejsc i zakątków w regionie.Tak jak różnorodna jest Słowacja, tak urozmaicone są trasy rowerowe, które się tu krzyżują. Dzięki temu Państwa wycieczki do przyrody lub zabytków będą urozmaicone, interesujące i za każdym razem inne.

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.